Świdnica

Świdnica to miasto leżące nad rzeką Bystrzycą, na Przedgórzu Sudeckim. Jest jednym z najciekawszych miast Dolnego Śląska. Posiada zaraz po Wrocławiu największą ilość zabytków. Zachwyca piękną starówką oraz będącym na liście UNESCO Kościołem Pokoju.

Szczególnie warto zobaczyć w Świdnicy:

  • Kościół Pokoju pw. św. Trójcy w Świdnicy.
  • Zabytkowy rynek w Świdnicy z zachowanym średniowiecznym układem architektonicznym uliczek.
  • Miejski Ratusz wraz ze znajdującym się w nim Muzeum Dawnego Kupiectwa. Z wieży ratuszowej rozpościera się wspaniały widok na miasto, jak i znajdujące się w niedalekiej odległości góry.
  • Katedra św. Stanisława i św. Wacława z mierząca 101,5 metra wysokości wieżą kościelną.
  • Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Świdnicy.

Świdnica. Stare Miasto w ŚwidnicyŚwidnica. Kamienice na rynku w ŚwidnicyŚwidnica. Południowa część rynku w ŚwidnicyŚwidnica. Widok z wieży ratuszowej na Katedrę św. Stanisława i św. Wacława w ŚwidnicyŚwidnica. Widok z wieży ratusza w Świdnicy w kierunku wschodnimŚwidnica. Widok z wieży świdnickiego ratusza w kierunku południowymŚwidnica. Kamienice Starego Miasta w Świdnicy widziane z wieży ratuszaŚwidnica. Widok z wieży ratuszowej w Świdnicy w kierunku zachodnimŚwidnica. Widok z wieży ratuszowej w Świdnicy w kierunku północno-zachodnimŚwidnica. Widok ze Świdnicy na Masyw ŚlężyŚwidnica. Widok na wieżę ciśnień w ŚwidnicyŚwidnica. Panorama z wieży ratusza w Świdnicy na południowy-wschódŚwidnica. Panorama z wieży ratusza w Świdnicy na południeŚwidnica. Widok ze Świdnicy na ŚlężęŚwidnica. Przejście na dziedziniec ratusza na rynku w ŚwidnicyŚwidnica. Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Świdnicy - wnętrze kościołaŚwidnica. Ołtarz Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w ŚwidnicyŚwidnica. Mury aresztu śledczego w ŚwidnicyŚwidnica. Katedra pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy - widok z zewnątrzŚwidnica. Katedra w Świdnicy - wnętrzeŚwidnica. Katedra w Świdnicy - ołtarzŚwidnica. Wnątrze katedry w ŚwidnicyŚwidnica. Wnątrze świdnickiej katedryŚwidnica. Wnątrze katedry w ŚwidnicyŚwidnica. Wnątrze katedry świdnickiejŚwidnica. Wnątrze katedry w ŚwidnicyŚwidnica. Pomnik Jana Pawła II w ŚwidnicyŚwidnica. Mury katedry w ŚwidnicyŚwidnica. Stare Miasto w ŚwidnicyŚwidnica. Fontanna Atlasa na rynku w ŚwidnicyŚwidnica. Kamienice na rynku w ŚwidnicyŚwidnica. Budynek ratusza w ŚwidnicyŚwidnica. Ratusz w ŚwidnicyŚwidnica. Neptun na fontannie w ŚwidnicyŚwidnica. Fontanna Neptuna na rynku w ŚwidnicyŚwidnica. Wieża ratusza w ŚwidnicyŚwidnica. Wieża ratuszowa w Świdnicy z tarasem widokowym Świdnica. Północna część rynku w ŚwidnicyŚwidnica. Kolumna Świętej Trójcy na rynku w ŚwidnicyŚwidnica. Wieża ratusza w Świdnicy - widok od strony północnejŚwidnica. Stare Miasto w ŚwidnicyŚwidnica. Ulica Franciszkańska w ŚwidnicyŚwidnica. Pomnik dzików i Skrzynia Pamięci ŚwidniczanŚwidnica. Ratusz w Świdnicy nocąŚwidnica. Ratusz w Świdnicy po zachodzie słońcaŚwidnica. Rynek w Świdnicy nocąŚwidnica. Stare Miasto w Świdnicy nocąŚwidnica. Oświetlony ratusz w Świdnicy

Warto zobaczyć w okolicy:

Komentarze (1)

Świdnica to przepiękne miasto

turysta z Łodzi: ⋅