Podziemia Opatowskie to unikatowy zabytek znajdujący się w Opatowie, w województwie świętokrzyskim. Podziemna trasa turystyczna biegnie pod rynkiem i kamienicami starego miasta. Jest to jedna z głównych atrakcji turystycznych regionu, przyciągająca miłośników historii i tajemniczych miejsc.

Zamek Książ skrywa jedną z najbardziej zagadkowych atrakcji Dolnego Śląska – system podziemnych tuneli powstałych w czasie II wojny światowej. Kompleks ten był częścią tajnego niemieckiego projektu „Riese” w Górach Sowich.

Chełmskie Podziemia Kredowe są unikatowym systemem wyrobisk powstałych w wyniku wydobycia kredy. Rozciągają się pod starówką na długości kilku kilometrów i są dostępne do zwiedzania w ramach specjalnie przygotowanej trasy turystycznej.

Stara Kopalnia w Wałbrzychu to unikatowe Centrum Nauki i Sztuki, które mieści się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego. Kopalnia działała od XVIII wieku do 1996 roku, kiedy to zakończono eksploatację węgla. Po zamknięciu kopalni, jej tereny przekształcono w muzeum i przestrzeń kulturalną.

Sztolnie Walimskie, to tzw. Kompleks Rzeczka, będący częścią tajemniczego projektu Riese. Obiekt znajduje się w Walimiu pod górą Ostra.

Dawna Kopalnia Węgla Kamiennego Nowa Ruda znajduje się w Nowej Rudzie, w województwie dolnośląskim. Podczas zwiedzania Podziemnej Trasy Turystycznej, poznajemy historię noworudzkiego górnictwa oraz zapoznajemy się z pracą górniczą.

Groty Nagórzyckie to unikalna atrakcja turystyczna znajdująca się w Tomaszowie Mazowieckim. Te podziemne korytarze powstały w wyniku eksploatacji piaskowca. Składają się z licznych komór oraz korytarzy, które tworzą niezwykle malowniczy labirynt.

Sztolnia Królowa Luiza to jedna z najciekawszych atrakcji Zabrza. Galeria zdjęć z wycieczki po podziemiach kopalni.
