Sztolnia Czarnego Pstrąga

Sztolnia Czarnego Pstrąga to podziemna trasa turystyczna leżąca w Tarnowskich Górach. Zadaniem tej sztolni, jak i innych sztolni odwadniających było odprowadzenie z kopalni wód podziemnych. Do zwiedzania został udostępniony w 1957 roku 600 metrowy odcinek położony na głębokości 20-30 metrów pomiędzy szybami "Ewa" i "Sylwester".

Zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga rozpoczynamy po zakupieniu biletu i zejściu krętymi schodami szybu "Ewa" lub "Sylwester" kilkudziesięciu metrów pod ziemię. To, którym szybem zejdziemy zależne jest od godziny, na którą zakupimy bilet. Na dole wsiadamy do metalowych łodzi. Słuchając opowieści przewodnika przemieszczamy się zalanymi korytarzami sztolni. Cała wycieczka trwa około godziny czasu. Należy pamiętać, że pod ziemią panuje niska temperatura (około 10ºC) i należy wziąć ze sobą cieplejsze ubranie.

Zobaczenie Sztolni Czarnego Pstrąga możliwe jest z kilkoma wyjątkami przez cały rok. W bilety warto zaopatrzyć się wcześniej. Jest możliwość kupna ich przez internet. Na miejscu w kasie często biletów już nie ma, a jeśli są, to na późniejsze godziny.

Galeria zdjęć z 2021 roku (5)

Sztolnia Czarnego Pstrąga. Sztolnia Czarnego Pstrąga. Sztolnia Czarnego Pstrąga. Sztolnia Czarnego Pstrąga. Sztolnia Czarnego Pstrąga.

Galeria zdjęć z 2010 roku (6)

Sztolnia Czarnego Pstrąga. Sztolnia Czarnego Pstrąga. Sztolnia Czarnego Pstrąga. Sztolnia Czarnego Pstrąga. Sztolnia Czarnego Pstrąga. Sztolnia Czarnego Pstrąga.

Warto zobaczyć w okolicy:

Dodaj komentarz