Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach to jedyna w Polsce udostępniona do zwiedzana podziemna trasa kopalni rud srebronośnych. Jest ciekawym zabytkiem górniczej techniki i jedną z większych atrakcji województwa śląskiego.

Zabytkowa Kopalnia Srebra zlokalizowana jest w Tarnowskich Górach przy ulicy Szczęść Boże. Jest fragmentem funkcjonującej od 1784 roku Królewskiej Kopalni Fryderyk. W roku 1976 obiekt został udostępniony do zwiedzania. Odcinek podziemnych korytarzy dostępny dla turystów ma długość 1740 metrów i znajduje się na głębokości 40 metrów. Trasa biegnie pomiędzy trzema dawnymi szybami: Anioł”, „Żmija” i „Szczęść Boże”. Blisko 300-metrowy odcinek trasy przepływany jest łodziami.

Kopalnia w Tarnowskich Górach wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na terenie kopalni znajduje się restauracja i sklep z pamiątkami. Dostępny jest bezpłatny parking. Natomiast za budynkiem kopalni zlokalizowany jest Skansen Maszyn Parowych.

Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach.

Warto zobaczyć w okolicy:

Dodaj komentarz