Zamek w Toszku

Zamek w Toszku znajduje się w województwie śląskim, w mieście o tej samej nazwie. Początki budowli sięgają czasów piastowskich. Obecnie w zamku mają swoją siedzibę miejskie placówki kultury.

Pierwotnie zamek posiadał drewniano-ziemną konstrukcję. Murowana budowla powstała w XV wieku. Na początku XIX wieku zamek spłonął. W latach sześćdziesiątych XX wieku został częściowo odbudowany. W niedalekiej odległości od zamku znajduje się kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku. Zbudowano go w XV wieku. W świątyni znajduje się cudowny wizerunek Matki Bożej Toszeckiej.

Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Toszek. Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku - widok z zewnątrzToszek. Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku - wnętrzeToszek. Ołtarz w kościele w ToszkuToszek. Toszek. Toszek.

Warto zobaczyć w okolicy:

Dodaj komentarz