Centrum Pieniądza NBP w Warszawie

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka to multimedialna wystawa, na której odkryjemy tajemnice związane z pieniędzmi, ekonomią i bankowością. Wystawa mieści się w budynku Narodowego Banku Polskiego w Warszawie przy ulicy Świętokrzyskiej.

Na powierzchni ponad dwóch tysięcy metrów kwadratowych zlokalizowanych jest kilkanaście tematycznych sal z ciekawymi eksponatami i multimediami. Zapoznamy się z historią pieniądza, zobaczymy dawne monety z różnych części świata, a także poznamy słynnych ekonomistów. Dowiemy się jak powstają banknoty, jak działa bankomat i karta bankomatowa. Wejdziemy do gabinetu numizmatyka, laboratorium autentyczności oraz skarbca. W skarbcu będziemy mieli niepowtarzalną okazję dotknąć, a nawet podnieść prawdziwą sztabkę złota. Waży 12,4 kilograma i jest warta ponad 3 miliony złotych.

  • Wstęp do Centrum Pieniądza NBP jest bezpłatny.
  • Wejście do Centrum znajduje się od strony ulicy Świętokrzyskiej - druga od prawej strony budynku brama wjazdowa.
  • W przypadku indywidualnego zwiedzania nie ma konieczności rezerwacji wizyty. Jednak ze względu na ograniczoną ilość osób mogących jednocześnie przebywać na terenie wystaw, trzeba się liczyć z możliwością oczekiwania na wejście.
  • Czas nie zwiedzanie nie jest limitowany. Średnio zwiedzanie trwa od 1,5 do 2 godzin.
  • Samochód zaparkować można na ogólnie dostępnych miejscach parkingowych przy siedzibie NBP objętych płatną strefą parkowania.

Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Centrum Pieniądza NBP w Warszawie.

Warto zobaczyć w okolicy:

Dodaj komentarz