Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, to świątynia, której historia sięga XVI wieku. Pełni ona szczególną rolę jako miejsce pochówku Jana Kochanowskiego. W podziemiach kaplicy rodziny Kochanowskich znajduje się krypta z sarkofagiem poety oraz jego rodziców.

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie to placówka poświęcona życiu i twórczości wybitnego renesansowego poety Jana Kochanowskiego. Choć oryginalny dwór Kochanowskich nie zachował się, obecny budynek doskonale oddaje atmosferę epoki.

Dom urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli to mały dworek położony w malowniczej okolicy nad rzeką Utratą. Obecnie dom pełni funkcję muzeum, które gromadzi pamiątki związane z życiem i twórczością kompozytora.

Sanktuarium Niepokalanów znajduje się we wsi Paprotnia w odległości czterdziestu kilometrów na zachód od Warszawy. Jest ważnym punktem na mapie pielgrzymkowej Polski, przyciągającym każdego roku tysiące wiernych z kraju i zagranicy.

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie założone zostało w 1986 roku. Obiekt posiada bogatą kolekcję taboru wąskotorowego oraz wiele eksponatów związanych z historią kolejnictwa. W sochaczewskim muzeum znajduje się także najdłuższa w Polsce stacjonarna makieta wąskotorowa.

Zamek Królewski zlokalizowany na Starym Mieście w Warszawie. Pierwsze drewniane budowle na miejscu dzisiejszego zamku powstały w XIV wieku. Zygmunt III Waza przebudowując zamek w XVI wieku, przekształcił go w oficjalną siedzibę królewską. Obecnie zamek pełni funkcję muzeum. Jest także miejscem licznych wydarzeń kulturalnych i uroczystości państwowych.

Łazienki Królewskie to jeden z najpiękniejszych parków w Polsce. Został założony w XVIII wieku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Park Łazienkowski zajmuje obszar około 76 hektarów .

Stadion Narodowy w Warszawie to największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Powstał w miejscu Stadionu Dziesięciolecia. Oficjalne otwarcie miało miejsce w styczniu 2012 roku, przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy 2012.

Muzeum Powstania Warszawskiego to miejsce w Warszawie upamiętniające największą akcję zbrojną podziemia podczas II wojny światowej. Multimedialne wystawy zlokalizowane są w dawnej elektrowni tramwajowej.

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka to multimedialna wystawa, na której odkryjemy tajemnice związane z pieniędzmi, ekonomią i bankowością. Wystawa mieści się w budynku Narodowego Banku Polskiego w Warszawie przy ulicy Świętokrzyskiej.

Jesteśmy w Śródmieściu. Wieczór i zimowa pora ułatwiają przemieszczanie się pieszo po centrum Warszawy. Oświetlone budynki i ulice sprawiają, że stolica staje się dla turysty jeszcze bardziej atrakcyjna.