Warszawa

Zapraszam na spacer po Warszawie. Jesteśmy w Śródmieściu. Wieczór i zimowa pora ułatwiają przemieszczanie się pieszo po centrum Warszawy. Oświetlone budynki i ulice sprawiają, że stolica staje się dla turysty jeszcze bardziej atrakcyjna.

Spacer rozpoczynamy na Placu Zamkowym przy Kolumnie Zygmunta III Wazy. W oddali po drugiej stronie Wisły widzimy Stadion Narodowy. Na chwilę wchodzimy na pusty dziedziniec Zamku Królewskiego. Wracamy na Plac Zamkowy i udajemy się w kierunku ulicy Świętojańskiej. Dochodzimy do Rynku Starego Miasta, na którym na czas zimy powstało sztuczne lodowisko. Idąc dalej prosto przechodzimy przez Barbakan będący częścią dawnych murów obronnych. Ulicą Podwale przemieszczamy się w kierunku pomnika Małego Powstańca, upamiętniającego najmłodszych uczestników II wojny światowej. Po minięciu pomnika i przejściu trzystu metrów jesteśmy ponownie pod Zamkiem Królewskim.

Z Placu Zamkowego kierujemy się w prawo na Krakowskie Przedmieście. Mijamy po prawej stronie kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza i dochodzimy do Pałacu Prezydenckiego i stojącego przed nim pomnika Józefa Poniatowskiego. Po przejściu kolejnych stu metrów skręcamy w prawo. Wchodzimy na Plac marszałka Józefa Piłsudskiego, mijając wcześniej jego pomnik. Idziemy pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie akurat rozpoczęła się zmiana warty. Przechodzimy przez Ogród Saski i dochodzimy do ulicy Marszałkowskiej, gdzie kończymy spacer.

Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa. Warszawa.

Warto zobaczyć w okolicy:

Dodaj komentarz