Zamek Chojnik

Zamek Chojnik to malowniczo położona budowla na szczycie góry o tej samej nazwie. Warownia leży w granicach miasta Jelenia Góra, w dzielnicy Sobieszów. Dojście do zamku wymaga trochę wysiłku. Jednak widoki jakie możemy zobaczyć z jego wieży są tego warte.

Zamek na górze Chojnik został wybudowany w XIV wieku. Przez trzysta lat był sukcesywnie rozbudowywany. W 1675 roku na skutek uderzenia pioruna zamek uległ spaleniu. Po pożarze nie zostały już podjęte próby jego odbudowania. Dziś jego pozostałości są udostępnione do zwiedzania.

Na szczyt góry Chojnik (627 metrów n.p.m.) prowadzi kilka szlaków. Najpopularniejsze podążają z Sobieszowa: czerwony ma charakter spacerowy oraz czarny, który wymaga więcej wysiłku. Atrakcją czarnego szlaku jest jaskinia szczelinowa Dziurawy Kamień. Możemy ją ominąć lub przebyć około dwudziestometrowy odcinek wąskim korytarzem jaskini.

Zamek Chojnik znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Dlatego oprócz biletu na zamek musimy zakupić również bilet wstępu do parku. Samochód można pozostawić na parkingu przy ulicy Bronisława Czecha lub Zamkowej. Czas dojścia do zamku czarnym szlakiem wynosi niecałe 45 minut.

Szczegóły przebytej trasy:
    Jelenia Góra - Sobieszów (380 m n.p.m.)
     →  Zamek Chojnik (627 m n.p.m.)  •    0:45h

Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik. Chojnik.

Warto zobaczyć w okolicy:

Dodaj komentarz