Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu

Miasteczko Galicyjskie to zrekonstruowane zabudowania małego galicyjskiego miasta. Jest jedną z atrakcji Nowego Sącza, gdzie w interesujący sposób przenosimy się w koniec XIX wieku i poznajemy życie ówczesnych mieszkańców Galicji.

Na niewielkim obszarze, wokół rynku odnajdziemy ratusz , remizę straży pożarnej, dwór szlachecki, pracownię zegarmistrza i garncarza, karczmę, antykwariat, aptekę, gabinet dentystyczny, a także magiel, pocztę, sklep kolonialny, krawca i fryzjera. Do wszystkich tych miejsc możemy wejść, zapoznać się z ich wyposażeniem i usłyszeć od osoby opiekującej się danych domem kilka faktów z życia ówczesnych mieszkańców.

Miasteczko Galicyjskie jest obiektem należącym do Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. W bezpośrednim sąsiedztwie miasteczka zlokalizowany jest Sądecki Park Etnograficzny - największy skansen w Małopolsce prezentujący architekturę ziem dawnej Sądecczyzny.

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu.

Warto zobaczyć w okolicy:

Dodaj komentarz