Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia soli w Wieliczce to najbardziej znana kopalnia tego minerału w Polsce. Jest miejscem, które co roku odwiedzają miliony turystów z całego świata. W 1978 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to jedno z tych miejsc, które każdy powinien zobaczyć.

Wydobycie soli w rejonie Wieliczki rozpoczęło się w XIII wieku. Kopalnia należy do najstarszych i najdłużej funkcjonujących kopalni soli kamiennej na świecie. Przez ten czas wydrążono ponad 245 kilometrów korytarzy na 9 poziomach. Najniższy z nich znajduje się na głębokości 327 metrów. Podczas zwiedzania schodzimy na głębokość 135 metrów. Trasa liczy ponad 3 kilometry, a do pokonania jest około 800 schodów. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem i trwa 2-3 godziny.

Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce. Kopalnia soli w Wieliczce.

Warto zobaczyć w okolicy:

Dodaj komentarz