Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju

Wieża widokowa w Krynicy Zdroju to pierwsza drewniana konstrukcja tego typu w Polsce. Zlokalizowana jest na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w paśmie Jaworzyny Krynickiej, na wysokości 896 m n.p.m. Spacerując drewnianą kładką wśród koron drzew oglądamy rozległe widoki na szczyty i pasma Beskidu Niskiego i Sądeckiego.

Aby móc wejść na wieżę widokową, musimy na początek dostać się na szczyt stacji narciarskiej. Możemy skorzystać z kolejki krzesełkowej, która zawiezie nas na górę lub wybrać kilkudziesięciominutowy spacer utwardzoną drogą. Wysokość wieży widokowej to 49,5 m, natomiast drewniana ścieżka ma długość 1030 metrów. Z wieży jest możliwość zjechania na dół sześćdziesięciometrową stalową rynną.

Szczegóły przebytej trasy:
    Krynica Zdrój (centrum) (605 m n.p.m.)
     →  Krynica Zdrój (Słotwiny) stacja dolna (700 m n.p.m.)  •    0:45h
     →  Krynica Zdrój (Słotwiny) stacja górna (865 m n.p.m.)  •   
     →  Przełęcz Krzyżowa (812 m n.p.m.)  •    0:35h
     →  Krynica Zdrój (centrum) (605 m n.p.m.)  •      1:35h

Długość trasy: 7.7 km

Czas przejścia trasy: 2:55 h

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy-Zdroju. Dawna cerkiew greckokatolicka.Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy-Zdroju - wnętrzeWieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju.

Warto zobaczyć w okolicy:

Dodaj komentarz