Uniejów

Uniejów to miasto w centralnej Polsce, położone w województwie łódzkim, nad rzeką Wartą. Pierwsze pisane informacje o Uniejowie pochodzą z XII wieku. Za sprawą odkrytych wód geotermalnych jest również miejscowością uzdrowiskową. Główną atrakcją, która przyciąga turystów, jest kompleks basenów termalnych. Z mało znanego miasteczka w ciągu kilku lat stało się miejscem, które przyciąga turystów z całej Polski.

Oprócz kąpieli w gorących wodach warto również zobaczyć położony nieopodal basenów Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich oraz znajdujący się przy zamku park. Po przejściu przez kładkę na drugą stronę Warty dojdziemy do rynku i znajdującej się przy nim średniowiecznej kolegiaty pw. Wniebowzięcia NMP. Kościół powstał XIV wieku. W jego wnętrzu znajduje się ufundowany w 1666 roku sarkofag św. Bogumiła, arcybiskupa i pustelnika.

Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów.

Warto zobaczyć w okolicy:

Dodaj komentarz