Uniejów

Uniejów to miasto w centralnej Polsce, położone w województwie łódzkim, nad rzeką Wartą. Pierwsze pisane informacje o Uniejowie pochodzą z XII wieku. Za sprawą odkrytych wód geotermalnych jest również miejscowością uzdrowiskową. Główną atrakcją, która przyciąga turystów, jest kompleks basenów termalnych. Z mało znanego miasteczka w ciągu kilku lat stało się miejscem, które przyciąga turystów z całej Polski.

Oprócz kąpieli w gorących wodach warto również zobaczyć położony nieopodal basenów Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich oraz znajdujący się przy zamku park. Po przejściu przez kładkę na drugą stronę Warty dojdziemy do rynku i znajdującej się przy nim średniowiecznej kolegiaty pw. Wniebowzięcia NMP. Kościół powstał XIV wieku. W jego wnętrzu znajduje się ufundowany w 1666 roku sarkofag św. Bogumiła, arcybiskupa i pustelnika.

Warto zobaczyć w okolicy:

Galeria zdjęć (32)

Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów. Uniejów.

Komentarze (0)