Sopot

Sopot to nadmorska miejscowość turystyczna położona nad Zatoką Gdańską. Wspólnie z Gdańskiem i Gdynią tworzy aglomerację trójmiejską. Znany jest z pięknej plaży, najdłuższego drewnianego molo w Europie oraz licznych atrakcji turystycznych. Należy do najpopularniejszych miejsc letniego wypoczynku.

Sopot to miasto wielu atrakcji. Będąc w nim nie sposób się nudzić. Oto kilka najbardziej znanych:

  • Molo w Sopocie – najdłuższe drewniane molo w Europie o długości 511,5 metra, z którego rozciąga się piękna panorama Zatoki Gdańskiej.
  • Latarnia Morska – znajduje się niedaleko wejścia na molo. Jej wygląd bardziej przypomina wieżę, natomiast pierwotnie budowla powstała jako komin. Możliwe jest wejście na szczyt latarni.
  • Ulica Bohaterów Monte Cassino - „Monciak" to deptak będący wizytówką Sopotu. Przy ulicy znajduje się inna znana atrakcja Sopotu – Krzywy Domek.
  • Plaża – szeroka, piaszczysta o długości 4,5 km. Zlokalizowany jest przy niej najbardziej znany sopocki hotel – otwarty w 1927 roku Grand Hotel.
  • Opera Leśna – amfiteatr na powietrzu, gdzie odbywają się koncerty i spektakle.

Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Grand Hotel w Sopocie - widok z moloSopot. Klif Orłowski w Gdyni widziany z molo w SopocieSopot. Latarnia morska w SopocieSopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Sopot. Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego w SopocieSopot. Wnętrze kościoła św. Jerzego w SopocieSopot. Sopot.

Warto zobaczyć w okolicy:

Dodaj komentarz