Sanktuarium Niepokalanów

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego znajduje się we wsi Paprotnia w odległości czterdziestu kilometrów na zachód od Warszawy. Jest ważnym punktem na mapie pielgrzymkowej Polski, przyciągającym każdego roku tysiące wiernych z kraju i zagranicy.

Historia powstania Niepokalanowa związana jest z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego, który w 1927 roku wraz z dwudziestoma braćmi z zakonu przybył w to miejsce. Za jego sprawą wybudowano klasztor i powstał ośrodek wydawniczy. Po wojnie rozbudowano klasztor oraz wzniesiono kościół, który stał się centralnym punktem sanktuarium. W Niepokalanowie znajduje się także muzeum poświęcone św. Maksymilianowi Kolbemu, które prezentuje jego życie, działalność oraz męczeńską śmierć. Na terenie sanktuarium funkcjonuje również muzeum strażackie i papieskie. W domu, noszącym obecnie imię św. Maksymiliana, znajduje się cela, w której prze 5 lat mieszkał Kolbe i gdzie został aresztowany.

Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów. Sanktuarium Niepokalanów.

Warto zobaczyć w okolicy:

Dodaj komentarz