Opole

Opole położone jest nad rzeka Odrą. Administracyjnie jest stolicą województwa opolskiego. Opole należy do najstarszych miast w Polsce. Raz w roku staje się również stolicą polskiej piosenki.

Większość osób kojarzy Opole z amfiteatrem i odbywającym się od lat sześćdziesiątych Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. Jednak Opole to nie tylko festiwal. Miasto może pochwalić się ponad 800-letnią historią. Dzięki politechnice i uniwersytetowi to także miasto akademickie. Piękny rynek, wiele zabytków, działające zoo, a także dużo terenów rekreacyjnych sprawia, że Opole to piękne i atrakcyjne miasto, które warto odwiedzić.

Opole. Muzeum Polskiej Piosenki w OpoluOpole. Muzeum Polskiej Piosenki w OpoluOpole. Muzeum Polskiej Piosenki w OpoluOpole. Muzeum Polskiej Piosenki w OpoluOpole. Muzeum Polskiej Piosenki w OpoluOpole. Amfiteatr Tysiąclecia w OpoluOpole. Amfiteatr Tysiąclecia w OpoluOpole. Amfiteatr Tysiąclecia w OpoluOpole. Amfiteatr Tysiąclecia w OpoluOpole. Amfiteatr Tysiąclecia w OpoluOpole. Amfiteatr Tysiąclecia w OpoluOpole. Amfiteatr Tysiąclecia w OpoluOpole. Wieża Piastowska w OpoluOpole. Wnętrze Wieży Piastowskiej w OpoluOpole. Ekspozycje w Wieży Piastowskiej w OpoluOpole. Ekspozycje w Wieży Piastowskiej w OpoluOpole. Widok z Wieży Piastowskiej na Stare Miasto w OpoluOpole. Widok z Wieży Piastowskiej na Stare Miasto w OpoluOpole. Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w OpoluOpole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Most Zamkowy w OpoluOpole. Opolska wenecja - budynki nad Kanałem MłynówkaOpole. Opolska wenecja - budynki nad Kanałem MłynówkaOpole. Opole. Kościół Franciszkanów w OpoluOpole. Kościół Franciszkanów w OpoluOpole. Wnętrze Kościoła Franciszkanów w OpoluOpole. Wnętrze Kościoła Franciszkanów w OpoluOpole. Wnętrze Kościoła Franciszkanów w OpoluOpole. Rynek Główny w OpoluOpole. Ratusz na rynku starego miasta w OpoluOpole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Ratusz Miejski w OpoluOpole. Opole. Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w OpoluOpole. Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu - wnętrzeOpole. Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu - wnętrzeOpole. Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu - wnętrzeOpole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole. Opole.

Warto zobaczyć w okolicy:

Dodaj komentarz