14-17.07.2010
Fotorelacje - Wiedeń
Wiedeń to stolica i największe miasto Austrii. Leży nad Dunajem. Jest to miasto pełne zabytków i atrakcji, przez co należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Aby je poznać potrzeba wiele czasu i na pewno nie uda się tego dokonać w kilka dni.
3.07.2009
Fotorelacje - Góra Św. Anny
Góra Św. Anny wznosi się na wysokość 406 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem Masywu Chełmskiego. Ciekawostką tej góry jest to, iż jest ona wygasłym wulkanem sprzed milionów lat. Tą samą nazwę posiada wieś leżąca u podnóża wzniesienia. Miejsce to warto odwiedzić ze względu na swoje walory religijne, historyczne jak i krajobrazowe.
27.09.2008
Fotorelacje - Ślęża
Ślęża jest pierwszą górą, którą dostrzeżemy jadąc z Wrocławia w stronę Sudetów. Wraz z kilkoma niższymi szczytami należy do Masywu Ślęży i leży na terenie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Jej wysokość to 718 metrów n.p.m. Znajduje się również na liście szczytów Korony Gór Polski.
23.08.2008
Fotorelacje - Kazimierz Dolny
Mało kto wie, że w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą znajduje się zamek, a mówiąc dokładniej - ruiny zamku. Zamek usytuowany był na wzgórzu, przez co górował nad miastem. Szczególnie okazale prezentował się od strony Wisły.
23.08.2008
Fotorelacje - Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny to miasto leżące na prawym brzegu Wisły na Wyżynie Lubelskiej. Ze względu na swoje walory architektoniczne, położenie, ciekawą historię i niepowtarzalny klimat jest miejscem tłumnie odwiedzanym przez turystów zarówno z Polski jak i ze świata. Do Kazimierza można wybrać się na jednodniowy wyjazd, jak i spędzić kilka dni.
12.07.2008
Fotorelacje - Łysica
Łysica to najwyższe wzniesienie w Górach Świętokrzyskich. Należy do Korony Gór Świętokrzyskich i jest jej najwyższym szczytem. Reprezentuje również Góry Świętokrzyskie na liście Korony Gór Polski - tu jest jej najniższym szczytem. Łysica znajduje się na obszarze Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Wejdziemy na nią czerwonym szlakiem ze Świętej Katarzyny lub Kakonina.
12.07.2008
Fotorelacje - Dąb Bartek
Dąb Bartek to najbardziej znane drzewo w Polsce. Rośnie na skarpie rzeki Bobrzy. Jego popularność wynika z faktu, że należy do największych i najstarszych drzew, choć według aktualnych badań "trochę" odmłodniało. Nie ma już 1200 lat jak wcześniej sądzono, lecz około 700. Dokładny wiek dębu ze względu na jego spróchniały pień, jest trudny do określenia. W połowie XX wieku dąb Bartek został uznany za pomnik przyrody.
12.07.2008
Fotorelacje - Łysica
Łysica to najniższy szczyt Korony Gór Polski, a jednocześnie najwyższe wzniesienie w Górach Świętokrzyskich, należące również do Korony Gór Świętokrzyskich. Znajduje się na obszarze Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na Łysicę wejdziemy czerwonym szlakiem ze Świętej Katarzyny lub Kakonina.
12.07.2008
Fotorelacje - Bodzentyn
Powstanie zamku w Bodzentynie datuje się na XIV wiek. Zamek został wybudowany na wzniesieniu nad rzeką Psarką. Otoczony był fosą, a od początku swego istnienia często był rozbudowywany. Od momentu, gdy pod koniec XVIII wieku budowlę od biskupów przejęło państwo rozpoczął się powolny upadek zamku. Obecnie bodzentyński zamek pozostaje w stanie ruiny.
14.06.2008
Fotorelacje - Bąkowa Góra
Bąkowa Góra to wieś leżąca w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Ręczno. Jadąc od strony Przdborza położonego 7 km od wsi, po wjechaniu do Bąkowej Góry, należy skręcić w lewo, w drogę na Kalinki. Po przejechaniu około 600 metrów zobaczymy parking, na przeciw którego znajdują się ruiny. Nie są one widoczne z drogi, gdyż otoczone są drzewami.
Korona Gór Polski
Korona Gór Świętokrzyskich
0.0285